A A A

Bydgoszcz – Gniew - Malbork – Gdańsk

 

Bydgoszcz – Gniew - Malbork – Gdańsk

 

Wycieczka ta jest ,,spotkaniem'' z historią Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie popularnie nazywanych Krzyżakami.

W pierwszy dzień udamy się do Gniewu. Zamek wybudowany na planie czworokąta z czterema charakterystycznymi wieżami prezentuję się wyśmienicie. Po licznych remontach miejsce to nabrało blasku. Widoki ze skarpy wiślanej, jest kolejnym magnesem przyciągającym turystów jak i miłośników rycerstwa. Licznie odbywające się tutaj turnieje rycerskie i imprezy sportowo-rekreacyjne wręcz zapraszają do odwiedzin.

Na zamku skorzystamy z oferty edukacyjnej, przybliżającej historię i życie Zakonu.

Drugiego dnia wyjedziemy do pobliskiego Malborka. Tam zwiedzimy największą ceglaną budowlę Świata, budowaną kilka wieków. W Malborku istniała stolica Zakonu. To tu zapadały ważne decyzję dotyczące polityki prowadzonej przez Zakon Krzyżacki.

 

Ostatni dzień spędzimy w Gdańsku i zobaczymy Gdynię.

 

Program wycieczki:

 

Dzień I

8:oo wyjazd, zwiedzanie Bydgoszczy z warsztatami w Muzeum Mydła i Historii Brudu ok. 13:oo przyjazd i zakwaterowanie w zamku w Gniewie ,,Żywa'' lekcja historii o Zakonie Krzyżackim lub husarii oraz spektakl multimedialny, obiadokolacja, nocny spacer po zamku z pochodniami lub ognisko.

Dzień II

8:oo śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie zamku w Malborku. Wyjazd do Gdańska, pobyt na plaży, zakwaterowanie obiadokolacja i dyskoteka.

 

Dzień III

8:00 śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Gdańska i Gdyni. Pobyt na plaży, obiad w drodze powrotnej. Powrót ok. 20:00

 

 

Cena wycieczki zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilet wstępu, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na kwotę 10 000 zł., 1x nocleg (pokoje wieloosobowe) na Zamku w Gniewie i nocleg w schronisku lub hostelu w Gdańsku, wyżywienie według oferty.

 

 

 

uczniowie

45-40

39-35

34-30

cena

430 zł/os.

445 zł/os.

490 zł/os.

opiekunowie

4 os. bezp.

3 os. bezp.

3 os. bezp.