A A A
  • Śnieżka 1603 m.n.p.m.
    Śnieżka 1603 m.n.p.m.
  • Wodospad Szklarki
    Wodospad Szklarki

Karpacz

Temat- Poznajemy Karkonoski Park Narodowy


Karpacz przez cały rok przyciąga turystów. Posiada zabytki jak na przykład Świątynię Wang. Jednak przede wszystkim jest to miejsce, z którego można wyruszyć na wiele szlaków górskich. Wjazd wyciągiem na Kopę i zdobywanie najwyższego szczytu Sudetów dostarcza wiele radości. Jest też tu jeden z 23 parków narodowych. Ze względu na swoje bogactwo przyrodnicze i nie powtarzalność dobrze się z nim zapoznać. Polecam już od IV klasy szkoły podstawowej.

 

Program

 

1 dzień:
8:00 wyjazd, zwiedzanie Kościoła Pokoju w Jaworze i świątyni Wang, zakwaterowanie, obiadokolacja, zajęcia sportowe.


2 dzień:
8:00 śniadanie,  wjazd kolejką na Kopę , wspinaczka na Śnieżkę, zjazd kolejką z Kopy, spacer do zapory Łomnicy i po Karpaczu Dolnym obiadokolacja, dyskoteka.

Uwaga! W razie złej pogody uniemożliwiającej wyjście w góry wycieczka do Sztolni w Kowarach lub pobyt na basenie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

 

3 dzień:
8:00 śniadanie, wycieczka autokarowa do wodospadów Szklarka i Kamieńczyk, obiad w drodze powrotnej, ok. 20:00 powrót do miejsca wyjazdu.

 

O czym warto pamiętać:
– w maju a także w czerwcu może być zimno, dzieci należy zaopatrzyć w odpowiedni ubiór i obuwie z grubą podeszwą (także zapasowe). Na szlakach turystycznych, jeszcze na początku czerwca, może w niektórych miejscach leżeć śnieg.


Cena wycieczki zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilety wstępu do wszystkich obiektów turystycznych, wyżywienie według oferty, zakwaterowanie w pokojach 2,3,4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, przewodnika górskiego, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na kwotę 10 000 zł.

 

 

 

 

 

 

uczniowie

45-40

39-35

34-30

29-25

cena

390 zł/os.

410 zł/os.

440 zł/os.

480 zł/os.

opiekunowie

4 os. bezp.

3 os. bezp.

3 os. bezp.

2 os.bezp