A A A
 • Bohaterowie bajek
  Bohaterowie bajek
 • ,,Piotruś i wilk'' zdobywcy Oskara
  ,,Piotruś i wilk'' zdobywcy Oskara
 • Miś Uszatek z innymi bohaterami bajkowymi
  Miś Uszatek z innymi bohaterami bajkowymi
 • Biał Fabryka
  Biał Fabryka
 • Skarpeciak
  Skarpeciak
 • Skarpeciak w wersji jesiennej - czapka szalik
  Skarpeciak w wersji jesiennej - czapka szalik
 • Eksperymentarium w Manufakturze
  Eksperymentarium w Manufakturze

Łódź bajkowa i nie tylko

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do Łodzi pokaże uczestnikom miasto nietypowe. Miasto które rozwijało się dzięki przemysłowi włókienniczemu. Powstawały tu fabryki zatrudniające tysiące robotników. Budowano fortuny, osiedla dla pracowników, których populacja w sto lat wzrosła z nie całych dwóch do sześciuset tysięcy! Był to ewenement w skali europejskiej.

 

Dziś Łódź wypadła z roli głównego ośrodka włókiennictwa. Pozostały jednak wspaniałe rezydencję przemysłowców: Poznańskich, Scheiblerów czy Gayerów. Ich pałace i fabryki służą jako obiekty muzealne lub obiekty mieszkalne. Łódź z słynną ul. Piotrowską nazywaną przez Łodzian Pietryną oczarowuję. Największe centrum handlowe w Polsce Manufaktura jest kolejnym magnesem, który przyciąga turystów z całego Świata. Znajduję się w nim Experymentarium. Miejsce w którym dzieci odkrywają tajemnice z dziedzin fizyki i przyrody.

 

Łódź to miasto bajek. To właśnie tu w SEMAFORZE powstawały filmy których bohaterów znamy wszyscy. Bo kto nie widział,,Misia Uszatka'', ,,Kota Filemona'', Trzech Misi czy ,,Pingwina Pik – Poka''. Semafor ciągle produkuję nowe filmy i to z sukcesami. Produkcja z 2008 roku filmu pt. ,, Piotruś i Wilk'' zdobył Oskara. Dlatego w Łodzi powstał Szlak Bajkowy Bohaterów.

 

Program:

7:00 wyjazd

11:00 Kreatywne warsztaty w Księżym Młynie. Uczestnicy wykonają „Skarpeciaki”- czyli maskotki ze skarpetek. Zajęcia dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 9 roku życia.Podczas zajęć uczestnicy poznają charakterystyczne cechy dzianin oraz uczestniczą w prezentacji wystawy ,, Od przędzenia do ubrania czyli jak to się działo bez prądu''.

Zwiedzanie Muzeum Włókiennictwa wystawa multimedialna w Kotłowni (reszta Muzeum zamknięta), spacer ul. Piotrowską.

16:00 czas wolny na posiłek (w swoim zakresie) w Manufakturze.

17:00 Odkrywanie świata w Experymentarium. Miejsce przypominające Centrum Nauki Kopernik. 30 min zwiedzanie z przewodnikiem następnie 30 min czas na samodzielne odkrywania świata.

ok. 21:30 Powrót.

 

Cena kompletna wycieczki zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilet wstępu do obiektów, przewodnika, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na kwotę 10 000 zł.,konkursy z nagrodami.

 

uczniowie

45-40

39-35

34-30

29-25

cena

140 zł/os.

150 zł/os.

160 zł/os.

180zł/os.

opiekunowie

4 os. bezp.

3 os. bezp.

3 os. bezp.

2 os. bezp.