A A A
 • Zwinger
  Zwinger
 • Frauenkirche
  Frauenkirche
 • Hofkirche
  Hofkirche
 • Turysta Szymon
  Turysta Szymon
 • Wodospad Szklarka
  Wodospad Szklarka
 • Schronisko na Szrenicy
  Schronisko na Szrenicy
 • Yenidze
  Yenidze

Szklarska Poręba - Drezno -3 dniProgram 3 dni

 

I dzień. 8:oo wyjazd. W tasie zwiedzanie: Głogowa lub Kościoła Pokoju w Jaworze, Wodospad Szklarki. Przejazd do Szklarskiej Poręby zakwaterowanie ok. 16:oo. Obiad a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek w formie kolacji o 20:oo.

 

II dzień. 7:oo śniadanie, wycieczka całodniowa do Drezna (uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę). Zwiedzanie miasta 11:oo - 14:oo następnie czas wolny. Powrót do Szklarskiej Poręby ok. 19:oo, obiadokolacja, dyskoteka.

 

III dzień. Wycieczka w góry wjazd na Szrenicę zejście przez Wodospad Kamieńczyka. Wyjazd ok. 15:oo po obiedzie. Powrót ok. 21:oo

 

 

Opis wycieczki

W pierwszy dzień wyjedziemy do Szklarskiej Poręby. Miasta znanego kiedyś z produkcji kryształów. Dziś to jedna z ulubionych górskich miejscowość turystów krajowych jak i zagranicznych. W drodze zwiedzimy Kościół Pokoju w Jaworze, wpisany na Światową Listę UNESCO, Muzeum Minerałów jak i piękny wodospady karkonoski.

Drugiego dnia odbędzie się wycieczka całodzienna do Drezna. Pokaże ona uczestnikom jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Miasto, w czasie alianckich bombardowań w 1945 zostało całkowicie zniszczone. Dopiero po zjednoczeniu Niemiec nastąpiła intensywna odbudowa Drezna. Pałac Zwinger, który budowano na rozkaz Augusta Mocnego m in. króla Polski budzi zachwyt wszystkich turystów. Na wycieczce dowiedzą się wszyscy dlaczego fabryka papierosów z 1909 została wybudowana tak, że każdy do dziś myśli, że to meczet. Nad rzeką Elbą wszyscy będą mogli wypocząć, zrelaksować się a podczas czasu wolnego posilić.

Trzeciego dnia głównym celem będzie zdobycie szczytu Szrenica. Aby ulżyć uczniom (ludziom nizin) w tym wyzwaniu na szczyt wjedziemy wyciągiem krzesełkowym. Po kontemplacji panoramy gór zejdziemy obok schroniska Pod Szrenicą i Wodospadu Kamieńczyka do ośrodka. Po obiedzie wyjazd do domu.

 

Cena wycieczek jest całkowita zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilet wstępu do odwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW 10 000 zł. i KL 15000 Euro, konkursy z nagrodami. Zakwaterowanie w pokojach 3 - 5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Wyżywienie według przedstawionej powyżej oferty.

Każdy z uczestników musi posiadać paszport lub dowód.

 


uczniowie

45-40

39-35

34-30

29-25

cena

400

420

440

500

opiekunowie

4os. bezp.

3os. bezp.

3os. bezp.

2os. bezp.