A A A

WYCIECZKI KL. 0 - III

Przedstawione wycieczki są przygotowane dla klas najmłodszych. Mała odległość, odwiedzanych miejscowości, od centrum Poznania sprawia, że dzieci nie są zmęczone jazdą autobusem. Na imprezach tych poza zwiedzaniem obiektów organizator przygotował wiele konkursów sportowych. Dużo zabawy na świeżym powietrzu to dodatkowy atut tych wyjazdów. W zakładce wycieczki jednodniowe znajdują się inne wycieczki proponowane na zakończenie klas III.

 • Czempiń

  Wycieczka edukacyjna.Temat - Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy

 • Dworek szlachecki w Koszutach

  W pobliżu Poznania (25km) znajduje się miejscowość Koszuty. Można tam obejrzeć bardzo ładny dworek z ciekawym wyposażeniem

 • Klimkowa Osada (agroturystyka)

  Doskonałe miejsce na przyjazd dzieci. Uczniowie dowiedzą się wiele o życiu zwierząt i pracy na wsi. Nie zabraknie czasu na zabawę. Miejsce nagrodzone za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.

 • Kluczewo - stara chata u Kowola

  W Kluczewie znajduję się gospodarstwo agroturystyczne o nazwie ,,Stara chata u kowala''.Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokaże dzieciom jak wygląda życie na wsi. Będzie dużo czasu na zabawę!

 • Mniszki (ginące zawody)

  Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach (położone 80km. od Poznania) jest bardzo ciekawym miejscem na mapie turystycznej Polski. W wyremontowanych budynkach folwarcznych powstał ośrodek edukacji gdzie można zobaczyć pokazowe warsztaty ginących zawodów.

   

   

   

   

 • Nenufar Club (wyspa piratów)

 • Poznań - Witoldzin (gospodarstwo agroturystyczne)

  W Witoldzinie znajduję się gospodarstwo agroturystyczne pełne różnych gatunków zwierząt. Można poczuć się tam jak na wsi gdzie czas trochę przystanął...

   

   

 • Rogalin

  Zwiedzanie rezydencji Kazimierza Raczyńskiego w Rogalinie każdemu dostarczy wielu przemyśleń na temat jak to kiedyś w pałacach zamożnych bywało.

   

   

 • Szreniawa Omłoty

  Omłoty w Szreniawie - impreza plenerowa

 • Wycieczka do Deli Park

  Deli Park to nowe miejsce na trasie turystycznej wycieczek szkolnych. W miejscu tym czeka na uczestników wiele atrakcji.

 • Uzarzewo

  Ta najkrótsza wycieczka w ofercie (trwa jedynie 4 godziny) przeznaczona jest nawet dla dzieci przedszkolnych. Najpierw dzieci odwiedzą Skansen Miniatur Wielkopolskich. Po przyjeździe do Uzarzewa odwiedzany będzie pawilon zwierząt egzotycznych. Po wizycie w muzeum przygotowany jest piknik, podczas którego odbędą się konkursy dla dzieci.

 • Jeziory

  Temat - Fauna i flora Wielkopolskiego Parku Narodowego
  Wycieczka krajoznawcza, po jednym z najcenniejszych obszarów przyrodniczych na terenie Wielkopolski, ma charakter zarówno wypoczynkowy jak i edukacyjny. Na życzenie nauczycieli jak i uczniów istnieje możliwość przygotowania wycieczki tematycznej związanej z programem szkolnym lub też własnymi zainteresowaniami.

 • Niwka - Rogalin

  Temat
  - Konie w dziejach człowieka.
  - Rezydencje słynnych Wielkopolan.
  Przyjaciel, pomocnik człowieka – koń i jego zwyczaje po tej wycieczce nie będą już miały przed nami wielu tajemnic. Szarlotka czy pieczenie kiełbasek pozwolą uczestnikom odpocząć i posilić się przed dalszym zwiedzaniem rezydencji Edwarda Raczyńskiego. A tam już zabawy i konkursy.