A A A

WYCIECZKI SZKOLNE - 3 DNI

 • Łagów

  Łagów to miejscowość turystyczno - letniskowa. Położony jest pomiędzy dwoma jeziorami Łagowskim i Trześniowskim. Doskonałe warunki do wypoczynku, bardzo czyste jeziora, dużo szlaków turystycznych sprawiają, że warto tu przyjechać i odpocząć od miejskiego zgiełku. Wycieczkę tą polecam dzieciom, które lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

 • Bydgoszcz – Gniew - Malbork – Gdańsk

 • Gniezno - Biskupin - Inowrocław - Toruń

  Wycieczka pokaże dzieciom miejsca bardzo dobrze znane wszystkim dorosłym turystom. Biskupin a w nim odkryta w 1933 roku osada jest dla archeologów z całego świata tak samo ważna jak Wieża Eiffla w Paryżu czy Koloseum w Rzymie dla turystów. Toruń to miasto wpisanym na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO które warto poznać.

 • Jawor - Szklarska Poręba

  Szklarska Poręba jest jednym z najpopularniejszych miejscowości w Sudetach. Na malowniczych szlakach można obejrzeć choćby największy wodospad w tej części Polski – Kamieńczyk (27 metrów wysokości).

 • Karpacz

  Karpacz to miejscowość znana wszystkim miłośnikom polskich gór. Ta wycieczka przygotowana jest dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej lub tych ze słabszą kondycją.

 • Kaszuby - Słowiński Park Narodowy - Gdańsk

  Podczas wycieczki poznamy urokliwe, kolorowe Kaszuby. Zwiedzimy Skansen w Szymbarku promujący Kaszuby. Będziemy spacerować po ,,Polskiej Saharze'' jak niektórzy nazywają wydmy, które swym ogromem przypominają pustynię. A to wszystko w Europie a nie w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. Zobaczymy też miasto Gdańsk. Przyciąga on rzesze turystów. Jednym zdaniem na tej ciekawej wyprawie doświadczycie relaksu i przyjemność z odkrywania uroków Polski.

   


 • Konin - Skorzęcin - Licheń - Strzelno

   

  Wycieczka ma przede wszystkim charakter wypoczynkowy (gry i zabawy), nie jest jednak tez pozbawiona elementów krajoznawczych. Będą one miały miejsce do obiadu. Popołudniami zajęcia integracyjne.

   

 • Kraków

  Kraków jest nachętniej odwiedzanym, miastem w Polsce, przez turystów krajowych jak i zagranicznych. Druga historyczna stolica Polski jest tak bogata w zabytki jak żadne inne miasto polskie. Największy rynek w Polsce z Sukiennicami, Wawel z Katedrą czy słynnny Kościól Mariacki znane są na całym świecie.

 • Niechorze

  Niechorze to bardzo ładnie położona miejscowość z której łatwo zwiedzić Pomorze Zachodnie.

 • Trójmiasto

  Wycieczka do Trójmiasta ale nie tylko. Po drodzę odwiedzimy Bydgoszcz, która w ostatnich latach, po uzyskaniu funduszy europejskich stała się przepięknym miastem!

 • Warszawa

  Wycieczka do stolicy przedstawi uczestnikom najważniejsze zabytki i historie tego miasta. Uczestnicy zwiedzą Starówkę, której udana odbudowa po zniszczeniach wojennych pozwoliła na wpisanie jej na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego UNESCO, Łazienki Królewskie a w nich słynny na cały świat pomnik Fryderyka Chopina.

 • Wycieczka po Wielkopolsce

  Temat: Wszystko co o Wielkopolsce i słynnych Wielkopolanach wiedzieć wypada.
  ,,Poznań miasto wartę poznania'' takim hasłem reklamowała się stolica Wielkopolski przed paroma laty. Hasła się zmieniają sam Poznań też ulega przemianom. Jednak to co najlepsze włodarze miasta starają się nie zmieniać a najwyżej wyeksponować. Tu rodziła się państwowość, stąd pochodzą polscy władcy to tu na Ostrowie Tumskim wybudowano pierwszy kościół na ziemiach polskich. Ratusz z licznymi zabytkami stał się magnesem przyciągającym turystów zagranicznych jak i krajowych. Każdego dnia przed dwunasta zbierają się rzesze turystów by oglądać spektakl na wieży ratusz. Gdzie głównymi aktorami są poznańskie koziołki. Okolice Poznania: Kórnik, Rogalin, Dziekanowice są to miejscowości w których nie można pominąć odwiedzając Wielkopolskę. Zapraszam do odkrywania Poznania z rodowitym Poznaniakiem, który też jest wart poznania.

 • Kowary - Karpacz

  Temat- Poznajemy Karkonoski Park Narodowy

  Karpacz przez cały rok przyciąga turystów. Posiada zabytki jak na przykład Świątynię Wang. Jednak przede wszystkim jest to miejsce, z którego można wyruszyć na wiele szlaków górskich. Wjazd wyciągiem na Kopę i zdobywanie najwyższego szczytu Sudetów dostarcza wiele radości. Jest też tu jeden z 23 parków narodowych. Ze względu na swoje bogactwo przyrodnicze i nie powtarzalność dobrze się z nim zapoznać. Wycieczka umożliwi także zejście w „głąb Ziemi” i zwiedzenie dawnej sztolni w Kowarach.

 • Kotlina Kłodzka

  Temat - Parki Narodowe w Polsce

  Park Narodowy Gór Stołowych jak i pobyt w Kotlinie Kłodzkiej, sprawiają, że można wypocząć doskonale od życia miejskiego. Wycieczki tak są zaplanowane, że trzecioklasista da sobie doskonale radę. Wszędzie podjeżdża autobus.