A A A
 • Ta para koników ciągnie bryczkę
  Ta para koników ciągnie bryczkę
 • Stado kóz
  Stado kóz
 • Łaciata
  Łaciata
 • Ognisko z pieczeniem pysznych kiełbas
  Ognisko z pieczeniem pysznych kiełbas
 • Owca
  Owca
 • Traktor ciągnący przyczepę z dziećmi
  Traktor ciągnący przyczepę z dziećmi
 • Wujek Krzysiu, gospodarz
  Wujek Krzysiu, gospodarz

Kluczewo - stara chata u Kowola

W Kluczewie znajduję się gospodarstwo o nazwie ,,Stara chata u kowala''.Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof. Wycieczka pokaże dzieciom jak wygląda życie na wsi. Zobaczą one dawne zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie. W Kuźni przygotowany zostanie pokaz pracy kowalskiej. Uczniowie dowiedzą się i zobaczą jak powstaję podkowa i co to znaczy, że należy kuć żelazo póki gorące. Każdy obejrzy jak wygląda przędzenie wełny. Pozostałe atrakcje jak przejazd bryczką, ognisko z kiełbaskami sprawią wszystkim dużo radości. Spotkane zwierzęta gospodarskie (koza, świnia, krowa, owca, królik, drób) będzie można pogłaskać, poobserwować. Co odważniejsi będą mogli wydoić kozę lub krowę. Świetna zabawa na świeżym powietrzu i bogaty program czekają na dzieci w Kluczewie położonym 70 kilometrów od Poznania.

 

Uwaga : w miejscu tym prowadzone są zajęcia o tematyczne związane z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

 

 

 

Program:

8:00 wyjazd,
9:30 zwiedzanie gospodarstwa, spotkanie z zwierzętami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, placek, spotkanie z  wujkiem Krzysiem w kuźni, przejazd bryczką, gry i zabawy na dworze.

ok.15:00 powrót do miejsca wyjazdu

 

Cena wycieczki jest całkowita i zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, organizację powyższego programu, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na kwotę 10000 zł.

 

 

uczniowie

45-40

39-35

34-30

29-25

cena

70zł/os.

75zł/os.

85zł/os.

95zł/os.

opiekunowie

4 os. bezp.

3 os. bezp.

3 os. bezp.

2 os. bezp.