A A A
 • Zwinger
  Zwinger
 • Hofkirche
  Hofkirche
 • Frauenkireche
  Frauenkireche
 • Pochód Książęcy
  Pochód Książęcy
 • Hofkirche i Zamek
  Hofkirche i Zamek
 • Yenidze
  Yenidze
 • Wodospad Szklarka
  Wodospad Szklarka

Drezno - 2 dni

 

 

Wycieczka do Drezna pokaże uczestnikom jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Miasto, w czasie alianckich bombardowań w 1945 zostało całkowicie zniszczone. Dopiero po zjednoczeniu Niemiec nastąpiła intensywna odbudowa Drezna. Zwiedzimy kościły Hofkirche i Fraenkirche, poczet władców Saksonii, taras widokowy i Pałac Zwinger, który budowano na rozkaz Augusta Mocnego m in. króla Polski. Na wycieczce dowiedzą się wszyscy dlaczego fabryka papierosów z 1909 została wybudowana tak, że każdy do dziś myśli że to meczet i skąd wzięła się nazwa biała flota. Nad rzeką Elbą wszyscy będą mogli wypocząć i zrelaksować się a podczas czasu wolnego posilić lub zrobić zakupy.

Program:

1. dzień

Wyjazd do Szklarskiej Poręby, spacer do wodospadów Szklarki i Kamieńczyka, zakwaterowanie, obiadokolacja i dyskoteka.

2. dzień

7:oo śniadanie. Na  wyjazd do Drezna uczestnicy otrzymają solidny suchy  prowiant. Zwiedzanie starówki w Dreźnie.  Powrót do szkoły ok. 22:00.

 


Cena wycieczki zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilet wstępu do muzeum, ubezpieczenie od
NW 15 000 zł., KL 20000 euro, konkursy z nagrodami. Zakwaterowanie w pokojach 3-5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, obiadokolację, śniadanie i suchy prowiant na drogę do stolicy Saksonii. Na życzenie organizator może zamówić obiad w Dreźnie +15 Euro.

 

NALEŻY ZABRAĆ Z SOBĄ PASZPORT LUB DOWÓD!

 

 

uczniowie

45-40

39-35

34-30

29-25

cena

280zł/os.

300zł/os.

320zł/os.

350zł/os.

opiekunowie

4 os. bezp.

3 os. bezp.

3 os. bezp.

2 os. bezp.